Çorum Hattuşaş Turu


Sabah saat 07.30 da Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde buluşma ve hareket.Gerekli molalar sonrasında ilk durağımız Türkiye’de ilk milli kazı çalışmalarının yapıldığı Alacahöyük olacaktır.Alacahöyük, Tunç Çağı ve Hitit döneminin önemli bir dinsel tören ve sanat merkezidir.10 metre genişliğe sahip sfenksli kapı,Alacahöyük’ün en ilgi çeken yapısıdır. Ankara Anadolu Medeniyetleri müzesindeki altın ve bronz buluntuların ve Sıhhiye’deki Ankara’nın sembolü Hitit Kült sembolünün bulunduğu Kral mezarlarının görülmesinden sonra Çorum şehir merkezine hareket.Çorum’un sembollerinden olan Saat Kulesi ve Ulu Cami gezileri ardından restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz.Leblebi alışverişi için vereceğimiz serbest zaman sonrasında UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Hitit İmparatorluğu’nun başkenti Hattuşaş'a hareket.Bu yerleşim alanını gezdikten sonra Yazılıkaya’ya hareket. Anadolu’nun önemli açık hava mabetlerinden biri olan duvarlarına onlarca tanrının resmedildiği Yazılıkaya bir açık hava madedidir.Burada  90’dan fazla tanrı, tanrıça, hayvan ve hayal ürünü yaratık figürü kayalar üzerine işlenmiştir. Yazılıkaya'yı gezdikten sonra Ankara’ya doğru hareket ediyoruz.Gerekli molalarımız ile birlikte 22.00 sularında Ankara’ya varış.

Keyifli Bir Gezinin Ardından Bir Başka KALTUR Seyahat Organizasyonunda Buluşmak Üzere Vedalaşma.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

► Lüks Araç ile Ulaşım

► Araç İçi İkramlar

► Araçta Kahvaltılık İkram ( Sıcak soğuk içecekler ve sandviç )

► Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

► Programda Belirtilen Çevre GezileriÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

► Tüm Şahsi Harcamalar

► Öğle Yemeği

► Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezi süresi 1 gündür. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 5 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı KALTUR’da saklıdır. 
Turun iptali durumunda KALTUR, iptali bizzat bildirmek zorundadır. 
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. 
Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

Notlar
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden KALTUR sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda KALTUR’un sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki 4 koltuk 2’şer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki 4 kişi en ön koltuklara oturur.

Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir.

Mola Yerleri,
Alışveriş Merkezleri ve Eğlence Merkezleri

1618 no’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği KALTUR ya da KALTUR çalışanları (operasyon, rehber, kaptan, yardımcı) mola verilen yerlerden, öğlen alınan yemeklerden, yöresel alışveriş merkezlerinden ve eğlence merkezlerinden maddi menfaat elde edemez. İşletme seçimi bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılır. Rehber, kaptan, otobüs servis elemanı tur programında yazmayan işletmede kesinlikle duramaz. Mücbir sebepler halinde otobüsteki misafirlerin oy çokluğuna başvurulur.

Hizmet Bedeli ve Kapsamı

Tur ücretimize müze kart ve giriş ücretleri dahil değildir.

KALTUR Tatil Sigortası

KALTUR, kültür turlarını tercih eden misafirlerine tatilleri sırasında yaşayacakları aksaklıkları kontrol altına almak adına kapsamlı bir tatil sigortası hizmeti sunuyor. Paket fiyata dâhil olan bu sigorta ücreti için ekstra bedel istenmiyor. Lütfen dikkatle inceleyiniz: 

Ücrete Dâhil Olanlar

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Ayrıca...
Sağlığınızı da gezi süresince Sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz…


Online Rezarvasyon

TL Başlayan Fiyatlarla

SATIN AL
Öne Çıkanlar
  • Rehberlik
  • Araç İçi İkramlar
  • Seyahat Sigortası
  • Özel Tur Araçları

Yardıma İhtiyacım var ?

+90 (312) 310 90 84 Pazartesi ve Cuma 9:00 - 19:30